• info@primetercume.com
  • +90 532 440 55 24

Akademik Çeviri

Akademik Çeviri

Akademik Çeviri Nedir?

Akademik çeviri, akademik alanda gerekli olan kısaca liseler ve üniversitelerdeki (lisans, yüksek lisans, master, doktora vb.) öğrenciler, öğretim görevlileri tarafından yapılması talep edilen araştırma, tez, bitirme tezi veya özel ilgi amaçlı tercümelerdir. Sizlerin uzun yıllar boyunca süren çalışmalarınızın sonucunda yazıya dökmüş olduğunuz ve sizlerin projenize vermiş olduğunuz değer, dikkat ve önemi yine çalışmalarınızı hedef dile geçirecek olan bütün tercümanında göstermesi yazının uluslararası değer kazanıp kazanamayacağını da belirlemektedir.
Akademik çeviri, diploma çevirisinden dergilerin çevirilerine ya da tez, deneme ve sunumlara kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Tüm bilim dallarında yapılan araştırma, rapor, ödev ve çalışmalar akademik çevirinin konusudur. Hatta bazı yazarlar orijinal olarak kendi dillerinde yazılmış akademik dergileri İngilizce ’de yayınlamak isteyebilir. Tüm bu konular, yazılı olarak uzmanlık, konuyla ilgili bilgi, kaynak ve hedef dillerde yeterlilik gerektirir.

Prime Tercüme ‘de, akademik araştırmalarda, akademik diplomalar ve tavsiye mektuplarında, her konuda yüksek lisans tezlerinde, doktora tezlerinde, akademik projelerde, akademik makalelerde, akademik ödevler ve sunumlarda, sosyal bilimler, fen bilimler, eğitim bilimleri, sağlık bilimleri, güzel sanatlar ve aynı zamanda ise, tıp ve eczacılık gibi alanlarda akademik tercüme hizmetleri alabilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

Adres:

Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, Next Level NO:3C1-160 Çankaya/Ankara

Ankara Belge Teslim Merkezi : Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Bülten Sokak, No: 8/12 Çankaya/Ankara

İstanbul Belge Teslim Merkezi : Hasanpaşa Mahallesi, Kurbağalıdere Caddesi NO: 111/3 Kadıköy/İstanbul

Telefon ve Email

Telefon : +90 312 427 27 33
Mobil    : +90 532 440 55 24
Email    : info@primetercume.com - primetercume@gmail.com

Çalışma Saatleri:

Pazartesi - Cumartesi 9am-6pm

SOSYAL SORUMLULUK

Lösev
Tema Vakfı
Call Now ButtonBizi Arayın