• info@primetercume.com
  • +90 532 440 55 24

Edebi Çeviri

Edebi Çeviri

Edebi Çeviri

Yapı olarak diğer çeviri türlerinden çok farklı olan edebi çeviri, tercüme alanında farklı bir başlık altında incelenmektedir. Teknik çeviriye oranla daha zor olduğu düşünülen edebi tercüme kendi içerisinde düz yazı, drama, şiir, öykü gibi alt başlıklara ayrılmaktadır. Her biri birbirinden farklı olan bu çeviri türleri çeviri dünyasında büyük bir yel teşkil etmektedir.
Örneğin bir roman çevirisi yapan bir tercüman sadece o romanla sınırlı kalmayıp yazarın diğer romanları, edebi görüşü, yazıldığı dönem ve coğrafyanın koşulları gibi çok sayıda faktör hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Aksi taktirde romanı tam olarak anlayamaz ve dolayısı ile eksik ve hatta yanlış bir çeviri yapabilir.
Dramada ise tercüman çevirisini yaptığı ifadelerin sahnelendirilebilirliği de göz önünde bulundurmalıdır. Sözün erek (hedef) dilde doğal bir ifade şekli olup olmadığı, süre ve yapısının sahne yönergelerine uyup uymadığı gibi çok sayıda unsuru dikkate almalıdır.
Bu nedenle edebi çeviri yalnızca bu alanda emek vermiş ve kendini geliştirmiş tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Bu gerçeğin farkında olan Prime Tercüme edebiyat alanındaki çevirilerinizin doğru kişilerce yapılmasına özen göstermektedir.

İLETİŞİME GEÇİN

Adres:

Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, Next Level NO:3C1-160 Çankaya/Ankara

Ankara Belge Teslim Merkezi : Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Bülten Sokak, No: 8/12 Çankaya/Ankara

İstanbul Belge Teslim Merkezi : Hasanpaşa Mahallesi, Kurbağalıdere Caddesi NO: 111/3 Kadıköy/İstanbul

Telefon ve Email

Telefon : +90 312 427 27 33
Mobil    : +90 532 440 55 24
Email    : info@primetercume.com - primetercume@gmail.com

Çalışma Saatleri:

Pazartesi - Cumartesi 9am-6pm

SOSYAL SORUMLULUK

Lösev
Tema Vakfı
Call Now ButtonBizi Arayın